Труднощі піднімання предметів або тримання їх у руках можуть мати багато причин. Прочитайте більше про слабкість м’язів рук і ділянки плечових суглобів.

Слабкість м’язів рук і ділянки плечових суглобів

Якщо Ви помітили, що Вам стає важче піднімати руки, це може бути обумовлене слабкість м’язів рук або слабкістю м'язів плечових суглобів. Однією з можливих причин може бути рідкісне захворювання проксимальних м'язів.2

Повернутися для вивчення інших симптомів

Що саме роблять м'язи Ваших рук та ділянки плечових суглобів?

Плечовий суглоб і верхня частина руки разом формують один з найбільш рухливих і гнучких суглобів в організмі людини, що дозволяє рухи на усі 360˚. Гнучкість, яка забезпечується цим суглобом, робить його один з найбільш вразливих до травмування, що може призводити до м'язової слабкості.1 Проте у ряді випадків слабкість у цих групах м'язів може бути не пов'язаною із травмою. Однією з ситуацій, хоча і рідкісною, може бути м'язова слабкість, обумовлена захворюванням м'язів.

Як слабкість м’язів рук і ділянки плечових суглобів стосується захворювань м'язів?

Слабкість проксимальних м'язів (тих м'язів, які знаходяться найближче до Вашого тулуба), в тому числі слабкість м’язів рук і ділянки плечових суглобів, може бути симптомом кількох захворювань м'язів.2 Наприклад, при поліміозиті слабкість у руках та слабкість м'язів плечових суглобів, а також слабкість м'язів ділянки кульшових суглобів і стегон може виникати протягом кількох тижнів або місяців.3 У випадку поліміозиту м'язова слабкість може супроводжуватися болем, але це не обов'язково.

Оскільки може бути багато причин для виникнення слабкості рук і ділянки плечових суглобів, в тому числі ряд захворювань м'язів, встановлення точного діагнозу може бути складною задачею і потребувати певного часу. Ведення записів про те, як Ви себе почуваєте, та продумування, як Вам ефективно обговорювати Ваші симптоми з лікарем, може бути важливим внеском, що допоможе лікарям диференціювати різні можливі діагнози. При діагностуванні захворювань м'язів симптоми, які здаються не пов'язаними один з одним, можуть мати велике значення.

Як може проявлятися слабкість м’язів рук і ділянки плечових суглобів?

Слабкість м’язів рук може проявлятися різними ознаками, наприклад:

  • Труднощі при підніманні предметів
  • Труднощі при підніманні рук над головою
  • Відчуття слабкості при митті волосся
  • Випинання лопаток (крилоподібні лопатки)

Що таке крилоподібні лопатки?

Крилоподібні лопатки — це стан, коли лопатки (лопаткові кістки) більше не можуть утримуватися у своєму положенні і починають випинатися (відставати від грудної клітки).4 Крилоподібні лопатки — це фізична ознака, яка може спостерігатися при різних захворюваннях м'язів, при яких відмічається слабкість м'язів навколо плечових суглобів.5,6 Хоча крилоподібні лопатки можуть бути симптомом захворювань м'язів, існує кілька більш поширених причин цього, наприклад фізична травма.4

Якщо у Вас є будь-які турбування щодо можливої слабкості м’язів рук та ділянки плечових суглобів, Вам слід обговорити це зі своїм лікарем. Подумайте, як краще описати свої симптоми і як найкраще підготуватися до візиту до лікаря. Захворювання проксимальних м'язів є рідкісними, але завжди важливо обговорювати будь-які симптоми, які Вас турбують.

Повернутися до переліку усіх симптомів

Підготуйте свій звіт про
симптоми

Розуміння Ваших симптомів і того, як вони можуть бути пов'язані один з одним, може бути важливою частиною встановлення діагнозу Вашим лікарем.

Заповніть наш опитувальник, щоб визначити важливу для Вас інформацію, та підготуйте свій індивідуальний звіт, який Ви можете використовувати для обговорення своїх симптомів з лікарем.

Почати

Корисні посилання 

Список літератури

  1. Shoulder anatomy and physiology. Available from: https://www.encyclopedia.com/sports/sports-fitness-recreation-and-leisure-magazines/shoulder-anatomy-and-physiology. Last accessed July 13, 2020.
  2. Muscle diseases. Available from: https://www.nni.com.sg/PatientsandVisitors/Conditions-Treatments/Pages/Muscle-Diseases.aspx/. Last accessed July 13, 2020.
  3. Polymyositis, Available from: https://www.mda.org/disease/polymyositis/signs-and-symptoms. Last accessed July 13, 2020.
  4. Manganelli F and Ruggiero L. Acta Myologica 2013;32:82-84.
  5. Mary et al. Orthop Traumatol Surg Res. 2017;104(1):S89-S95.
  6. Martin RM and Fish DE. Curr Rev Musculoskelet Med. 2008;1: DOI 10.1007/s12178-007-9000-5.

Перевірте ваші симптоми